2015-04-05, O Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego

To zwieńczenie Wielkiego Postu. Do tego wydarzenia zmierzał nie tylko cały ten 40-dniowy okres pokuty, ale zmierza także i nasze życie. Ciężko nam sobie wyobrazić naukę Chrystusa, jego zapowiedzi odkupienia, gdyby nie jego Zmartwychwstanie. Bez większego sensu byłyby przykazania, nauki i uzdrowienia. Dlatego też Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest najważniejszą uroczystością każdego chrześcijanina.

2015-04-04, Proces Jezusa

"Proces Jezusa" sztuka teatralna przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego materiału

2015-04-04, Chrystus zmartwychwstał!

Wszystkim naszym parafianom życzymy dobrych, radosnych, pełnych pokoju i miłości świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2015-04-03, Życzenia

Z okazji Dnia Ustanowienia Kapłaństwa, życzymy księdzu Andrzejowi i jak że nam drogiemu księdzu Witalisowi dużo szczęścia, zdrowia, radości i uśmiechu na co dzień. Niech dobry Bóg ma ich w swojej opiece a Matka Boża niech ich prowadzi po bezpiecznych drogach i ścieżkach życia.

2015-03-30, Zapraszamy na Nowennę przed Świętem Bożega Miłosierdzia

Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny:

„Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz”.

2015-03-29, Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa to pamiątka wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W kalendarzu chrześcijańskim święto ruchome przypadające 7 dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna Wielki Tydzień.

Któż z nas w Palmową Niedzielę nie niósł chociaż raz w życiu palm do kościoła?

1 « [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] » 45